Tylko krowa nie zmienia zdania. Czy jesteśmy podatni na opinie przeczytane w Internecie?

Wiecie, czym jest social shopping? To nic innego jak zakupy pod wpływem opinii społeczności internetowej. Jak marka może wykorzystać ten mechanizm i przyciągnąć do siebie nowych klientów?

Według raportu „Customer Listening. Dlaczego warto słuchać klientów?”, przygotowanego przez Mobile Institute wraz z Rzeczpospolitą, Structogram® Polska oraz Izbą Gospodarki Elektronicznej aż 42% konsumentów potwierdza, że pod wpływem pozytywnej opinii, bądź rekomendacji znajomego zdarzyło im się rozważyć i zakupić produkt, którego wcześniej nie rozważali.

Co jest największą zmorą każdego przedsiębiorcy działającego w internecie? Zgadza się – negatywne opinie. Aż 47% badanych przyznało, że niepochlebne komentarze o marce/produkcie mogą skutecznie zniechęcają ich do zakupu.

Jak zatem, z perspektywy przedsiębiorcy, fachowo podejść do tematu opinii? Na pewno warto, aby dział PR regularnie monitorował treści i konteksty, w których pojawia się nazwa firmy i weryfikować, czy są one prawdziwe. Dobrą praktyką jest też zachęcanie klientów do dzielenia się swoimi doświadczeniami związanymi z usługami lub produktami.

Szukasz ekspertów, którzy pokażą Ci, jaki jest prawdziwy wizerunek Twojej marki i zarekomendują prawidłowe działania komunikacyjne? Sprawdź ofertę Europejskiego Instytutu Rzetelnej Komunikacji